POROZMAWIAJMY

Już rozmawiamy. Teraz nadszedł czas, aby opisać swoje codzienne rzemiosło, spójnie i profesjonalnie. Ten słownik wzbogaci Twoje słownictwo i ogólną wiedzę dzięki obszernej liście A-Z terminologii fryzjerskiej.

POROZMAWIAJMY

Już rozmawiamy. Teraz nadszedł czas, aby opisać swoje codzienne rzemiosło, spójnie i profesjonalnie. Ten słownik wzbogaci Twoje słownictwo i ogólną wiedzę dzięki obszernej liście A-Z terminologii fryzjerskiej.

AFRO

NATURALNIE SUPERTEKSTUROWANE WŁOSY – IDEALNE TWORZENIE KSZTAŁTU

Włosy afro-karaibskie są wyjątkowe na pierwszy rzut oka – nadawanie im kształtu wymaga profesjonalnych umiejętności i różnorodnych technik. Strzyżenie afro jest jak rzeźbienie trójwymiarowego dzieła sztuki. Bardzo ważna jest równowaga i harmonia podobnie jak zrozumienie ciężkości i gęstości takich włosów. Klasyczne, okrągły Afro wyewoluowało podczas ruchu Flower Power. 

BLURRY FADE

EKSPERCI UŻYWAJĄ DO STRZYŻENIA DWÓCH RÓŻNYCH OSTRZY, ABY UZYSKAĆ MIĘKKIE I SUBTELNE PRZEJŚCIE.

#nofilter: jest to technika zainspirowana intensywnym użyciem filtrów na Facebooku i Instagramie. Aby uzyskać rozmyty, przefiltrowany efekt, wprawni fryzjerzy opracowali tę specyficzną sztukę, używając dwóch różnych narzędzi do strzyżenia, aby uzyskać rozmyty efekt przejścia i zanikania. Kluczem jest użycie ostrzy, które różnią się kątem cięcia, a także rozmiarem ostrza. Odchylenie tworzy płynne połączenie. 

BUZZCUT

INSPIROWANY DIY SPOSÓB TWORZENIA FRYZURY ZA POMOCĄ MASZYNKI DO STRZYŻENIA.

Fryzury, które można odtworzyć w domu, w klimacie DIY stworzone na fali inspiracji renesansem, jaki przeżywa maszynka i nakładki. Silna, modowa deklaracja. Wskazówka eksperta: stwórz dobrze wyważoną bazę. Strzyżenie powinno być krótsze po bokach i nieco dłuższe na górze. Utrzymaj boczne partie nad obszarem skroni. Użyj uniesienia 90 °, aby odwzorować strukturę kości i zachować męski krój. Użyj profesjonalnego trymera, aby wymodelować kontur fryzury. Może być inspirowany DIY, ale powinien być wykonany profesjonalnie.

CLIPPER

NARZĘDZIE ELEKTRYCZNE WYKORZYSTYWANE DO WYKONYWANIA NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH STYLIZACJI FRYZJERSKICH. POZWALA NA RÓŻNE DŁUGOŚCI I USTAWIENIA OSTRZA, BY STRZYŻENIE WŁOSÓW BYŁO JAK NAJBARDZIEJ DOPASOWANE.

Podstawowe narzędzie z zestawu narzędzi każdego fryzjera. Po raz pierwszy opracowane przez Leo Wahla w 1920 roku, obecnie na rynku dostępny jest ogromny wybór maszynek do strzyżenia. Jedynie Twój osobisty gust i preferencje dotyczące jego obsługi będą miały wpływ na wybranie odpowiedniej maszynki do strzyżenia. Niezależnie od tego, czy szukasz prostego rozwiązania, czy wysocewyspecjalizowanego, z kablem lub bez, z metalem czy skórą, wybór należy do Ciebie.

DEFINITION

Wiele klasycznych stylów groomerskich i barberskich opiera się w dużym stopniu na silnym podkreśleniu linii i konturów. Na przykład w przypadku klasycznych fryzur ze zwężającym się tyłem definicja tworzona jest wokół karku, dając ostre wykończenie.

EFFORTLESS PARTING

Chociaż istnieje tendencja do tworzenia bardzo silnie zaznaczonych przedziałków w obrębie fryzury, ostatnio zyskuje na popularności trend „przedziałek bez wysiłku”.

Ta technika zapewnia, że osoba nosząca daną fryzurę nie musi angażować się w tworzenie i trzymania się jednego miejsca przedziałka i może pozwolić, aby włosy swobodnie spływały z boku na bok.

FADE

PRZEJŚCIE OD ZERA DO „BOHATERA”. OBOWIĄZKOWA TECHNIKA W NOWOCZESNYM ŚWIECIE GROOMINGU.

Kluczem do tworzenia przejścia jest płynnie stopniowana linia ciężkości włosów, która jest ustawiona na indywidualnie dostosowaną wysokość. Fade ma wiele odmian i jest podstawową techniką, którą należy mieć w swoim repertuarze. Po opanowaniu można ją zastosować do Low Fades, High Fades, Skin Fades, Razor Fades (używając ostrza do uzyskania wyrazistości) i Curly Fades. Ciężar włosów może podążać za kształtem głowy lub biec poziomo. Opanuj przenikanie, a staniesz się ekspertem precyzj strzyżeniai strzyżenia.

FOCAL POINT

STWÓRZ PUNKT OSTROŚCI W FRYZURZE KLIENTA, INDYWIDUALNY, SZYTY NA MIARĘ, PRZYCIĄGAJĄCY WZROK

Postaraj się stworzyć efektowne wykończenie i upewnij się, że Twój klient, gdy wyjdzie z salonu, może śmiało stanąć przed obiektywem fotografa,. Podkreśl obwód, dodaj dodatkowe detale do brody, brwi lub z tyłu głowy – stwórz specjalny obszar przykuwający wzroku. Użyj smartfona, aby przyjrzeć się przez obiektyw, przybliżając i oddalając, aby znaleźć ów centralny punkt – Focal Point.

GRADUATION

KLUCZEM DO WSZYSTKICH PRZEJŚĆ I TAPERÓW TO BARDZO PRECYZYJNA TECHNIKA CIĘCIA W CELU TWORZENIA OBJĘTOŚCI.

Kluczowa technika tworzenia zadbanych fryzur opartych na precyzji, dyscyplinie i podejściu. W tym przypadku służy do stworzenia przejścia z krótkich włosów na obwodzie, powoli zwiększając objętość i długość, przesuwając się w górę. Najlepsza do opanowania technika, aby stać się mistrzem w  swoim fachu. Precyzja i ustrukturyzowane podejście pomogą uzyskać wyniki, które wzbudzają podziw klientów.

Ivy League

Zainspirowana uczniami Ivy League University, ta fryzura powstała w Stanach Zjednoczonych.

Jest to typ strzyżenia, w którym włosy z przodu głowy są wystarczająco długie, aby można je było ułożyć i zaczesać na bok. Korona i boki są krótko obcięte.

Jheri Curl

Innym amerykańskim klasykiem jest Jheri Curl; fryzura z trwałą falą, która była popularna wśród Afroamerykanów w latach 80-tych i wczesnych 90-tych. Ta fryzura została wymyślona przez fryzjera Jheri Redding i polega na nadaniu stylizacji lśniącego, luźno skręconego efektu loków.

Kit Essentials

Oprócz produktów do pielęgnacji STMNT każdy fryzjer potrzebuje niezbędnych akcesoriów na wyposażeniu.

Świetny zestaw maszynek do strzyżenia z różnymi nasadkami to podstawa; uzupełnione grzebieniami o różnej szerokości i dobrej jakości nożyczkami, ponieważ niektóre style wymagają pracy nożycowej nad grzebieniem.

LINE-UP

SUPER PRECYZYJNY SPOSÓB WYKOŃCZENIA LINII WŁOSÓW, NAJPIERW ZA POMOCĄ TRYMERA, A NASTĘPNIE OSTRZA, ABY UTWORZYĆ NAJWYRAZISTSZĄ LINIĘ KRAWĘDZI.

Ostre krawędzie i wyraźna linia wskazują na poziom rzemieślniczego fachu i jakość pracy. Równowaga i ostrość wokół krawędzi podkreślają tę wyróżniającą się dwuwymiarową geometrię. Porada eksperta: Rozpyl lakier do włosów STMNT na obwodzie, a następnie wetrzyj trochę talku w dłonie, zanurz w nim trymer i obrysuj ostre kontury. Biały puder dodaje dodatkowego kontrastu, który wygląda niesamowicie. W ten sposób tworzysz najostrzejsze kontury, jakie można sobie wyobrazić.

LONG HAIR

W NOWOCZESNYM ŚWIECIE FRYZJERSKIM NIE TYLKO CHODZI O ZMIANY. DZISIAJ BARBER POTRZEBUJE PEŁNEGO REPERTUARU TECHNIK TWORZENIA MĘSKICH STYLIZACJI NAWET NA DŁUŻSZYCH WŁOSACH.

Umiejętność przycinania, stylizacji i pielęgnacji dłuższych włosów pomaga na wiele sposobów. Pomyśl o dłuższych brodach. Nawet podstawowe umiejętności suszenia można udoskonalić podczas pracy z długimi włosami. Wskazówka eksperta: Technika nakładania warstw kwadratowych jest idealna do uzyskania nowoczesnego, współczesnego wyglądu długich włosów.

Mullet

Fryzura znana jako „biznes z przodu, impreza z tyłu”, była noszona przez wielu artystów. W ostatnich latach powróciła. Obecnie klasyczne style barberskie łączą tę stylizację z bocznym stopniowaniem.

NU SKOOL

NAJLEPSZE FUZJA BARBERINGU I FRYZJERSTWA – SIŁA NAPĘDOWA STMNT

Opisując ewolucję fryzjerstwa. W Nu Skool rzemiosło i sztuka fryzjerska łączy się z tradycyjnymi stylami cięcia z Barbershopu. Połączenie klasycznych stylizacji z zaawansowanym strzyżeniem, zaspokaja potrzeby nowoczesnego klienta. Stylizacje są tworzone przy użyciu różnego rodzaju narzędzi i produktów, ze zrozumieniem fryzjerstwa, które zapewnia rezultaty, prawdziwie dające temu wyraz.

OLD SCHOOL

DEFINICJA KLASYCZNEGO BARBERINGU INSPIROWANEGO FRYZURAMI OD LAT 20 DO 50.

Powrót do czasu, gdy zakład fryzjerski stanowił centrum społeczności w mieście. Kształty i formy inspirowane latami dwudziestymi i pięćdziesiątymi XX wieku, kiedy fryzury odzwierciedlały dochód lub status. Bankier miał inną fryzurę niż robotnik – im wyższy status, tym dłuższe boki, bowiem mógł sobie pozwolić na cotygodniowe wizyty u fryzjera, aby je przyciąć i się ogolić. Dziś Old School jest po prostu modny – tak jak noszenie trzyczęściowego garnituru do absolutnie modnego cieniowania brzytwą.

PARTING

LINIA NA GŁOWIE WYKONANA PRZEZ ROZDZIELENIE WŁOSÓW GRZEBIENIEM.

Przedziałek to podstawowa umiejętność do opanowania, a solidny wzór sekcji jest kluczem do uzyskania technicznej, wyrazistej fryzury. Tradycyjnie zaczesana, aby uzyskać gładki efekt tyłu lub wykończenie fryzury poprzez przeczesanie. W ostatnich latach popularne stało się tworzenie punktu centralnego/ Focal Point poprzez wygolenie przedziałka. Przedziałki różnią się długością, kątem i szerokością. Zawsze zachowuj precyzję.

QUIFF

Quiff był pierwotnie reakcją na spopularyzowane w czasie wojny surowych, krótkich, męskich fryzur.

To fryzura, która łączy w sobie pompadour z lat 50., flattop z lat 50., a czasem przybiera formę irokeza.

RAZOR CUT

BRZYTWA TO UNIKALNE NARZĘDZIE STYLIZACYJNE, KTÓRE MOŻNA STOSOWAĆ DODATKOWO DO TRADYCYJNEGO CIĘCIA NOŻYCZKAMI

Cięcia brzytwĄ mają na celu stworzenie lżejszego, bardziej smukłego wyglądu. Chodzi o to, aby stworzyć bardzo lekkie pasma włosów, które praktycznie unoszą się, spływając. Tworzy to bardzo rock n 'rollowy wygląd, sprawiający wrażenie luzu bez wysiłku.

SEKCE VE TVARU PODKOVY

LINIE KOPÍRUJÍCÍ USTUPUJÍCÍ ČÁST HLAVY V NEJŠIRŠÍM MÍSTĚ.

Správné umístění pro sekci ve tvaru podkovy závisí na struktuře kostí, struktuře a hustotě vlasů a jasné představě o koncepci, která má být vytvořena. Tato sekce se v dnešní pánské úpravě vlasů používá často. Obvykle se nachází v nejširší části hlavy, připomíná U tvar podkovy, leží v místě, kde na hlavě leží kloubouk a kopíruje tak obvod a šířku hlavy.

Slickback

Metoda pielęgnacji, która stała się klasyczna – sama w sobie nie jest strzyżeniem, ale sposobem na stylizację włosów.

Wymaga mocnej pomady, aby utrzymać włosy z dala od twarzy, ale ten wygląd można stylizować niezależnie od długości włosów.

Trim

Podczas gdy trymowanie jest czymś dobrze znanym fryzjerom, w terminologii barberskiej może obejmować odnowienie bocznego przejścia.

Fryzury, które mają bardzo krótkie, bliskie skórze cięcie, mogą odrastać bardzo szybko. W przypadku innych fryzur, takich jak pompadour, tylko górę przycina się regularnie.

Undercut

To strzyżenie jest popularne od 1910 roku i nadal zyskuje na popularności.

Stylizacja słynie z wyrazistego podziału pomiędzy znacznie dłuższą górą a bardzo krótkimi bokami, bez jakiegokolwiek przejścia.

V-neck

Termin ten odnosi się do określonego kształtu wycięcia na karku – naturalne lub kwadratowe kontury linii włosów są zastępowane kształtem V. Ten styl jest czasami łączony z fryzurą Ivy League.

Weight Line

Jak sama nazwa wskazuje, jest to obszar cięcia, który ma największy ciężar.

W tym obszarze może zbiegać się wiele warstw lub jeśli nie ma żadnych, włosy są przycinane tak, aby opadały na siebie; tworząc punkt ciężkości w tym konkretnym obszarze. W klasycznym barberingu czasami linia ciężkości pozostaje na czubku głowy.

Zero Fade

Zero Fade to jedna z najkrótszych możliwych fryzur; włosy są przycinane do minimalnej możliwej długości. Zwykle nadal jest zachowany lekki cień, więc nie jest to całkowicie czysty efekt ogolenia. W przeciwieństwie cieniowania zaraz przy skórze, ten styl pozostawia wciąż widoczny zarost.