Skip to Content

POROZMAWIAJMY

Już rozmawiamy. Teraz nadszedł czas, aby opisać swoje codzienne rzemiosło, spójnie i profesjonalnie. Ten słownik wzbogaci Twoje słownictwo i ogólną wiedzę dzięki obszernej liście A-Z terminologii fryzjerskiej.

A

NATURALNIE SUPERTEKSTUROWANE WŁOSY – IDEALNE TWORZENIE KSZTAŁTU.

Włosy afro-karaibskie są wyjątkowe na pierwszy rzut oka – nadawanie im kształtu wymaga profesjonalnych umiejętności i różnorodnych technik. Strzyżenie afro jest jak rzeźbienie trójwymiarowego dzieła sztuki. Bardzo ważna jest równowaga i harmonia podobnie jak zrozumienie ciężkości i gęstości takich włosów. Klasyczne, okrągły Afro wyewoluowało podczas ruchu Flower Power.

B

EKSPERCI UŻYWAJĄ DO STRZYŻENIA DWÓCH RÓŻNYCH OSTRZY, ABY UZYSKAĆ MIĘKKIE I SUBTELNE PRZEJŚCIE.

#nofilter: jest to technika zainspirowana intensywnym użyciem filtrów na Facebooku i Instagramie. Aby uzyskać rozmyty, przefiltrowany efekt, wprawni fryzjerzy opracowali tę specyficzną sztukę, używając dwóch różnych narzędzi do strzyżenia, aby uzyskać rozmyty efekt przejścia i zanikania. Kluczem jest użycie ostrzy, które różnią się kątem cięcia, a także rozmiarem ostrza. Odchylenie tworzy płynne połączenie.

INSPIROWANY DIY SPOSÓB TWORZENIA FRYZURY ZA POMOCĄ MASZYNKI DO STRZYŻENIA.

Fryzury, które można odtworzyć w domu, w klimacie DIY stworzone na fali inspiracji renesansem, jaki przeżywa maszynka i nakładki. Silna, modowa deklaracja. Wskazówka eksperta: stwórz dobrze wyważoną bazę. Strzyżenie powinno być krótsze po bokach i nieco dłuższe na górze. Utrzymaj boczne partie nad obszarem skroni. Użyj uniesienia 90 °, aby odwzorować strukturę kości i zachować męski krój. Użyj profesjonalnego trymera, aby wymodelować kontur fryzury. Może być inspirowany DIY, ale powinien być wykonany profesjonalnie.

C

NARZĘDZIE ELEKTRYCZNE WYKORZYSTYWANE DO WYKONYWANIA NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH STYLIZACJI FRYZJERSKICH. POZWALA NA RÓŻNE DŁUGOŚCI I USTAWIENIA OSTRZA, BY STRZYŻENIE WŁOSÓW BYŁO JAK NAJBARDZIEJ DOPASOWANE.

Podstawowe narzędzie z zestawu narzędzi każdego fryzjera. Po raz pierwszy opracowane przez Leo Wahla w 1920 roku, obecnie na rynku dostępny jest ogromny wybór maszynek do strzyżenia. Jedynie Twój osobisty gust i preferencje dotyczące jego obsługi będą miały wpływ na wybranie odpowiedniej maszynki do strzyżenia. Niezależnie od tego, czy szukasz prostego rozwiązania, czy wysocewyspecjalizowanego, z kablem lub bez, z metalem czy skórą, wybór należy do Ciebie.

D

Wiele klasycznych stylów groomerskich i barberskich opiera się w dużym stopniu na silnym podkreśleniu linii i konturów. Na przykład w przypadku klasycznych fryzur ze zwężającym się tyłem definicja tworzona jest wokół karku, dając ostre wykończenie.

E

CHOCIAŻ ISTNIEJE TENDENCJA DO TWORZENIA BARDZO SILNIE ZAZNACZONYCH PRZEDZIAŁKÓW W OBRĘBIE FRYZURY, OSTATNIO ZYSKUJE NA POPULARNOŚCI TREND „PRZEDZIAŁEK BEZ WYSIŁKU”.

Ta technika zapewnia, że osoba nosząca daną fryzurę nie musi angażować się w tworzenie i trzymania się jednego miejsca przedziałka i może pozwolić, aby włosy swobodnie spływały z boku na bok.

F

PRZEJŚCIE OD ZERA DO „BOHATERA”. OBOWIĄZKOWA TECHNIKA W NOWOCZESNYM ŚWIECIE GROOMINGU.

Kluczem do tworzenia przejścia jest płynnie stopniowana linia ciężkości włosów, która jest ustawiona na indywidualnie dostosowaną wysokość. Fade ma wiele odmian i jest podstawową techniką, którą należy mieć w swoim repertuarze. Po opanowaniu można ją zastosować do Low Fades, High Fades, Skin Fades, Razor Fades (używając ostrza do uzyskania wyrazistości) i Curly Fades. Ciężar włosów może podążać za kształtem głowy lub biec poziomo. Opanuj przenikanie, a staniesz się ekspertem precyzj strzyżeniai strzyżenia.

STWÓRZ PUNKT OSTROŚCI W FRYZURZE KLIENTA, INDYWIDUALNY, SZYTY NA MIARĘ, PRZYCIĄGAJĄCY WZROK.

Postaraj się stworzyć efektowne wykończenie i upewnij się, że Twój klient, gdy wyjdzie z salonu, może śmiało stanąć przed obiektywem fotografa,. Podkreśl obwód, dodaj dodatkowe detale do brody, brwi lub z tyłu głowy – stwórz specjalny obszar przykuwający wzroku. Użyj smartfona, aby przyjrzeć się przez obiektyw, przybliżając i oddalając, aby znaleźć ów centralny punkt – Focal Point.

G

KLUCZEM DO WSZYSTKICH PRZEJŚĆ I TAPERÓW TO BARDZO PRECYZYJNA TECHNIKA CIĘCIA W CELU TWORZENIA OBJĘTOŚCI.

Kluczowa technika tworzenia zadbanych fryzur opartych na precyzji, dyscyplinie i podejściu. W tym przypadku służy do stworzenia przejścia z krótkich włosów na obwodzie, powoli zwiększając objętość i długość, przesuwając się w górę. Najlepsza do opanowania technika, aby stać się mistrzem w  swoim fachu. Precyzja i ustrukturyzowane podejście pomogą uzyskać wyniki, które wzbudzają podziw klientów.

I

ZAINSPIROWANA UCZNIAMI IVY LEAGUE UNIVERSITY, TA FRYZURA POWSTAŁA W STANACH ZJEDNOCZONYCH.

Jest to typ strzyżenia, w którym włosy z przodu głowy są wystarczająco długie, aby można je było ułożyć i zaczesać na bok. Korona i boki są krótko obcięte.

J

Innym amerykańskim klasykiem jest Jheri Curl; fryzura z trwałą falą, która była popularna wśród Afroamerykanów w latach 80-tych i wczesnych 90-tych. Ta fryzura została wymyślona przez fryzjera Jheri Redding i polega na nadaniu stylizacji lśniącego, luźno skręconego efektu loków.

K

OPRÓCZ PRODUKTÓW DO PIELĘGNACJI STMNT KAŻDY FRYZJER POTRZEBUJE NIEZBĘDNYCH AKCESORIÓW NA WYPOSAŻENIU.

Świetny zestaw maszynek do strzyżenia z różnymi nasadkami to podstawa; uzupełnione grzebieniami o różnej szerokości i dobrej jakości nożyczkami, ponieważ niektóre style wymagają pracy nożycowej nad grzebieniem.

L

SUPER PRECYZYJNY SPOSÓB WYKOŃCZENIA LINII WŁOSÓW, NAJPIERW ZA POMOCĄ TRYMERA, A NASTĘPNIE OSTRZA, ABY UTWORZYĆ NAJWYRAZISTSZĄ LINIĘ KRAWĘDZI.

Ostre krawędzie i wyraźna linia wskazują na poziom rzemieślniczego fachu i jakość pracy. Równowaga i ostrość wokół krawędzi podkreślają tę wyróżniającą się dwuwymiarową geometrię. Porada eksperta: Rozpyl lakier do włosów STMNT na obwodzie, a następnie wetrzyj trochę talku w dłonie, zanurz w nim trymer i obrysuj ostre kontury. Biały puder dodaje dodatkowego kontrastu, który wygląda niesamowicie. W ten sposób tworzysz najostrzejsze kontury, jakie można sobie wyobrazić.

W NOWOCZESNYM ŚWIECIE FRYZJERSKIM NIE TYLKO CHODZI O ZMIANY. DZISIAJ BARBER POTRZEBUJE PEŁNEGO REPERTUARU TECHNIK TWORZENIA MĘSKICH STYLIZACJI NAWET NA DŁUŻSZYCH WŁOSACH.

Umiejętność przycinania, stylizacji i pielęgnacji dłuższych włosów pomaga na wiele sposobów. Pomyśl o dłuższych brodach. Nawet podstawowe umiejętności suszenia można udoskonalić podczas pracy z długimi włosami. Wskazówka eksperta: Technika nakładania warstw kwadratowych jest idealna do uzyskania nowoczesnego, współczesnego wyglądu długich włosów.

M

Fryzura znana jako „biznes z przodu, impreza z tyłu”, była noszona przez wielu artystów. W ostatnich latach powróciła. Obecnie klasyczne style barberskie łączą tę stylizację z bocznym stopniowaniem.

N

NAJLEPSZE FUZJA BARBERINGU I FRYZJERSTWA – SIŁA NAPĘDOWA STMNT

Opisując ewolucję fryzjerstwa. W Nu Skool rzemiosło i sztuka fryzjerska łączy się z tradycyjnymi stylami cięcia z Barbershopu. Połączenie klasycznych stylizacji z zaawansowanym strzyżeniem, zaspokaja potrzeby nowoczesnego klienta. Stylizacje są tworzone przy użyciu różnego rodzaju narzędzi i produktów, ze zrozumieniem fryzjerstwa, które zapewnia rezultaty, prawdziwie dające temu wyraz.

O

DEFINICJA KLASYCZNEGO BARBERINGU INSPIROWANEGO FRYZURAMI OD LAT 20 DO 50.

Powrót do czasu, gdy zakład fryzjerski stanowił centrum społeczności w mieście. Kształty i formy inspirowane latami dwudziestymi i pięćdziesiątymi XX wieku, kiedy fryzury odzwierciedlały dochód lub status. Bankier miał inną fryzurę niż robotnik – im wyższy status, tym dłuższe boki, bowiem mógł sobie pozwolić na cotygodniowe wizyty u fryzjera, aby je przyciąć i się ogolić. Dziś Old School jest po prostu modny – tak jak noszenie trzyczęściowego garnituru do absolutnie modnego cieniowania brzytwą.

P

LINIA NA GŁOWIE WYKONANA PRZEZ ROZDZIELENIE WŁOSÓW GRZEBIENIEM.

Przedziałek to podstawowa umiejętność do opanowania, a solidny wzór sekcji jest kluczem do uzyskania technicznej, wyrazistej fryzury. Tradycyjnie zaczesana, aby uzyskać gładki efekt tyłu lub wykończenie fryzury poprzez przeczesanie. W ostatnich latach popularne stało się tworzenie punktu centralnego/ Focal Point poprzez wygolenie przedziałka. Przedziałki różnią się długością, kątem i szerokością. Zawsze zachowuj precyzję.

Q

QUIFF BYŁ PIERWOTNIE REAKCJĄ NA SPOPULARYZOWANE W CZASIE WOJNY SUROWYCH, KRÓTKICH, MĘSKICH FRYZUR.

To fryzura, która łączy w sobie pompadour z lat 50., flattop z lat 50., a czasem przybiera formę irokeza.

R

BRZYTWA TO UNIKALNE NARZĘDZIE STYLIZACYJNE, KTÓRE MOŻNA STOSOWAĆ DODATKOWO DO TRADYCYJNEGO CIĘCIA NOŻYCZKAMI.

Cięcia brzytwĄ mają na celu stworzenie lżejszego, bardziej smukłego wyglądu. Chodzi o to, aby stworzyć bardzo lekkie pasma włosów, które praktycznie unoszą się, spływając. Tworzy to bardzo rock n 'rollowy wygląd, sprawiający wrażenie luzu bez wysiłku.

S

METODA PIELĘGNACJI, KTÓRA STAŁA SIĘ KLASYCZNA – SAMA W SOBIE NIE JEST STRZYŻENIEM, ALE SPOSOBEM NA STYLIZACJĘ WŁOSÓW.

Wymaga mocnej pomady, aby utrzymać włosy z dala od twarzy, ale ten wygląd można stylizować niezależnie od długości włosów.

T

PODCZAS GDY TRYMOWANIE JEST CZYMŚ DOBRZE ZNANYM FRYZJEROM, W TERMINOLOGII BARBERSKIEJ MOŻE OBEJMOWAĆ ODNOWIENIE BOCZNEGO PRZEJŚCIA.

Fryzury, które mają bardzo krótkie, bliskie skórze cięcie, mogą odrastać bardzo szybko. W przypadku innych fryzur, takich jak pompadour, tylko górę przycina się regularnie.

U

TO STRZYŻENIE JEST POPULARNE OD 1910 ROKU I NADAL ZYSKUJE NA POPULARNOŚCI.

Stylizacja słynie z wyrazistego podziału pomiędzy znacznie dłuższą górą a bardzo krótkimi bokami, bez jakiegokolwiek przejścia.

V

Termin ten odnosi się do określonego kształtu wycięcia na karku – naturalne lub kwadratowe kontury linii włosów są zastępowane kształtem V. Ten styl jest czasami łączony z fryzurą Ivy League.

W

JAK SAMA NAZWA WSKAZUJE, JEST TO OBSZAR CIĘCIA, KTÓRY MA NAJWIĘKSZY CIĘŻAR.

W tym obszarze może zbiegać się wiele warstw lub jeśli nie ma żadnych, włosy są przycinane tak, aby opadały na siebie; tworząc punkt ciężkości w tym konkretnym obszarze. W klasycznym barberingu czasami linia ciężkości pozostaje na czubku głowy.

Z

Zero Fade to jedna z najkrótszych możliwych fryzur; włosy są przycinane do minimalnej możliwej długości. Zwykle nadal jest zachowany lekki cień, więc nie jest to całkowicie czysty efekt ogolenia. W przeciwieństwie cieniowania zaraz przy skórze, ten styl pozostawia wciąż widoczny zarost.

#MAKEYOURSTMNT
EDUKACJA