Skip to Content

STMNT X DEFER

KONTYNUUJĄC KSZTAŁTOWANIE MARKI Z OKREŚLONYM CELEM, KREATORZY STMNT POŁĄCZYLI SIŁY Z CENIONYM ARTYSTĄ, DEFEREM, ABY ZAOFEROWAĆ CI COŚ NAPRAWDĘ WYJĄTKOWEGO...

KILKA SŁÓW O DEFER

Defer (@deferk2s) pochodzi z Los Angeles; jest cenionym artystą i integralną częścią sceny Street Art w Los Angeles od połowy lat 80.

Jego prace są natychmiast rozpoznawalne dzięki charakterystycznemu, ekspresyjnemu stylowi, który zaciera granice między graffiti, typografią i sztuką piękną. Defer to jeden z najbardziej wpływowych twórców w grze.

Jego sztuka pojawiała się na projektach takich jak Nike i Beats by Dre (i nie tylko). To zestawienie światła i ciemności. Monochromatyczny i kolorowy styl. O ostrożnym powtórzeniu niemal niekontrolowanej natury szalonych struktur. Dla Defera, w jego obrazach odbijają się doświadczenia z przeszłości - warstwy życia.

Defer opisuje to jako formę języka duchowego, który przepływa przez każde medium; wieloaspektowe ciosy bardzo szczegółowej pracy z liniami z ukrytą za scenariuszem głębią. Płynność liter porusza się organicznie, ponieważ łączy wiele stylów, takich jak ostre, kanciaste linie w połączeniu z ozdobnym pismem.

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak inspirującym indywidualizmem; prezentując ekskluzywny projekt od Defera inspirowany STMNT na limitowanej edycji naszego Szamponu Wielofunkcyjnego (300 ml).

''SZCZERZE WYRAŻAM SIEBIE POPRZEZ MOJĄ PRACĘ. NIECH TO BĘDZIE INSPIRACJĄ DLA INNYCH DO TWORZENIA I WYRAŻANIA SIEBIE.''

 – Defer.

PROCES TWÓRCZY

Ceniony artysta, Defer (@deferk2s) dzieli się swoimi przemyśleniami i procesem projektowania motywu z limitowanej edycji naszego Szamponu Wielofunkcyjnego STMNT (300 ml) powstałego we współpracy w Artist Edition 2022.

''Proces tworzenia tej grafiki dla STMNT po pierwsze polegał na znalezieniu sposobu na uczciwe wyrażenie mojej twórczości. Po drugie, upewnieniu się, że jest to zaprezentowane we właściwy sposób.'' - Defer.

Tworząc nasz szyty na miarę projekt STMNT, Defer chciał pozostać wierny swojemu charakterystycznemu stylowi graficznemu, jednocześnie nawiązując do etosu naszej marki; stworzyć projekt, który będzie odważnym oświadczeniem.

Zgodnie ze swoim stylem, Defer zaczął od form literowych, w których główny punkt koncentruje się na nazwie marki 'STMNT' jako typografii - wcześniej, jak opisuje Defer ,,zatarciu'' w abstrakcyjny sposób. Powtarza się to w każdym kawałku projektu; ręcznie malowane w oryginalnym stylu, aby stworzyć naprawdę wyjątkowe dzieło sztuki. Dla Defera, celowe użycie złotej farby reprezentuje ,,wyższy poziom zrozumienia i oświecenia w sensie metafizycznym."

Tutaj, podobnie jak we wszystkich jego projektach, ważne było dla Defera osiągnięcie wzniosłego stanu ekspresji, reprezentującego wielkość zarówno pod względem estetycznym, jak i duchowym.

'TO UCZUCIE JAKBYM BYŁ NACZYNIEM WYRAŻAJĄCYM MOJEGO NAJGŁĘBSZEGO DUCHA... KOCHAM MALOWAĆ ZA POMOCĄ NAJPROSTSZYCH NARZĘDZI, PĘDZLI, FARBY I WODY."

– Defer.

#MAKEYOURSTMNT
EDUKACJA